HAYATA DAİR

 

 Her zaman yapılan yanlış nedir, bilir misiz? ? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak, trenin ray değiştirmeden sonsuza kadar gideceğini düşünmektir. Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir. Artık çıkış yolunun kalmadığını sandığın bir durumda umutsuzluğun zirveye vardığında, rüzgar hızıyla herşey değişir, altüst olur ve bir andan ötekine geçerken kendini yeni bir yaşamın içinde bulursun.

 

Her erkeğin yaşamında mükemmel  birlikteliğe ulaşabileceği tek bir kadın vardır, her kadının yaşamın bütünlüğüne ulaşabileceği tek bir erkek vardır. Ama buluşabilmek pek az kişinin yakalayabildiği bir alınyazsıdır ve ne büyük şanstır. Geride kalan herkes bir tatmizsizlik, sürekli bir özlem içinde yaşamak zorundadır. Böylesine bir buluşmayı kaç kişi başarabilmiştir acaba diye düşünmeden edemiyorum Herhalde  on binde, milyonda, on milyonda bir kişi mi ? Sence ?

Geride kalan bütün öteki evlilikler, çöpçatanlıktır, görücü usuludür, mecburidir, tensel hoşlanmalardır, geçicidir, fiziksel, kişisel ya da sosyal konuların benzerliği yüzünden yapılmıştır.Bu yazıyı okumaya devam ediyorsan demek ki sende bu milyonların içindesin .

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !